Mittwoch, 04 Oktober 2017 10:07

Jak wybrać firmę do przewozów autokarowych?

Przewozy autokarowe i wynajem autobusów są najczęściej wybierane przez firmy, biura podróży, szkoły, instytucje publiczne. Rzadziej przez osoby prywatne.

 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu usług?  

Rozważając wynajem autokarów ważne jest zwrócenie uwagi na posiadaną przez danego przewoźnika flotę pojazdów. Musi ona odpowiadać posiadanym potrzebom. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stan techniczny autobusów. Nie zawsze jest to łatwe do określenia, ale jeżeli pojazdy wyglądają na czyste, zadbane i możliwie nowoczesne, można założyć, że nie powinno być większych problemów z ich funkcjonowaniem. W razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z firmą oferująca wynajem autokarów lub poszukać opinii innych klientów

Przewozy autokarowe są także ofertą skierowaną dla firm pośredniczących na rynku pracy. Ich głównym zainteresowaniem jest wtedy dowóz pracowników do miejsca pracy, a następnie powrót do miejscowości zamieszkania. Zazwyczaj takie przewozy są bezpłatne dla samych pracowników i mają na celu zachęcić osoby pozostające bez pracy do jej podjęcia poza miejscem swojego zamieszkania. Autobusy floty do przewozów pracowniczych przede wszystkim muszą być niezawodne i dostosowane swoją pojemnością do ilości przewożonych pracowników. Oferta powinna także przewidywać możliwość podstawienia autobusu zastępczego w przypadku awarii.

Dużym zainteresowaniem cieszą się autobusy turystyczne. Są one wykorzystywane podczas wszelkiego rodzaju wycieczek, zarówno tych na bliższe, jak i dalsze dystanse (zagraniczne). Tego rodzaju podróżom najczęściej towarzyszy przewodnik pełniący funkcję pilota wycieczki. W taką podróż zazwyczaj udaje się dwóch lub więcej kierowców. Autobus powinien posiadać ważny przegląd techniczny. Nie bez znaczenia jest także duża przestrzeń na bagaż. Dużą popularnością cieszą się piętrowe autobusy. W tej formie wynajem autobusów pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacji oraz na wynajmie kierowcy i pilota wycieczki. Mając to na uwadze warto formować grupy wycieczkowe o liczebności odpowiadającej pojemności takiego autobusu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przewozy autokarowe były realizowane na mniejszych autobusach. Jest to dobry wybór przy mało licznych grupach. Ostatecznie jednak o opłacalności danego rozwiązania przesądzają indywidualne warunki, jakie ustaliło się z dana firmą świadczącą tego typu usługi.

Ähnliche Artikel

 • Straight Eight: BMW Motorrad verbucht 2018 den achten Absatzrekord in Folge
  in Auto

  BMW Motorrad hat im Jahr 2018 mehr Motorräder und Maxi-Scooter verkauft als je zuvor. Im Vergleich zum starken Vorjahr stiegen die Auslieferungen nochmal um 0,9%. Per Dezember 2018 wurden insgesamt 165.566 Fahrzeuge (Vorjahr: 164.153 Eh) an Kunden ausgeliefert.

 • Neues Rekordjahr für mytaxi
  in Auto

  "2018 war ein absolutes Erfolgsjahr. Für ein Unternehmen, das bereits seit zehn Jahren am Markt aktiv ist, ist ein Wachstum von 75 Prozent außergewöhnlich", erklärt Eckart Diepenhorst, CEO von mytaxi. "Wir konnten in allen Geschäftsfeldern klare Zuwächse und Verbesserungen verzeichnen. Ich bin sehr stolz auf das gesamte mytaxi Team, das sich diesen Erfolg hart erarbeitet hat. Natürlich haben unsere Fahrer maßgeblich dazu beigetragen.

 • Franz Wiese: "Lufthansa bestätigt AfD-Position: Tegel auf jeden Fall offenhalten!"
  in Auto

  Lufthansa-Vorstandschef Carsten Spohr hat eine erneute Diskussion um die Offenhaltung des Berliner Flughafens Tegel anstoßen. Spohr begründete seine Initiative mit dem wachsenden Flugverkehr und Zweifeln, ob die Kapazität des BER in Schönefeld ausreichen wird. Die Eröffnung des BER ist für Oktober 2020 geplant.

 • Obawiasz się kradzieży auta? Monitoring samochodu zmniejszy ryzyko jego utraty
  in Auto

  W Polsce do kradzieży samochodu dochodzi średnio co 39 minut. W 2016 roku zgłoszono ponad 13,5 tys. przypadków utraty pojazdu. Złodzieje stosują coraz bardziej wyrafinowane metody – auta giną nie tylko z niemonitorowanych parkingów, ale także z przydomowych garaży. Nawet jeśli masz ubezpieczenie AC, zastanów się nad tym, czy dodatkowo nie zabezpieczyć auta przed kradzieżą. Pomoże Ci w tym profesjonalny monitoring samochodu.

 • Jak wykorzystać garaż blaszany?
  in Auto

  Jako że garaż blaszany zyskuje na popularności nie tylko wśród inwestorów, ale również klientów indywidualnych, zwiększyło się zainteresowanie jego wykorzystaniem. Co w „blaszaku” można zrobić? Jak go wykorzystać?