Mittwoch, 04 Oktober 2017 10:07

Jak wybrać firmę do przewozów autokarowych?

Przewozy autokarowe i wynajem autobusów są najczęściej wybierane przez firmy, biura podróży, szkoły, instytucje publiczne. Rzadziej przez osoby prywatne.

 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu usług?  

Rozważając wynajem autokarów ważne jest zwrócenie uwagi na posiadaną przez danego przewoźnika flotę pojazdów. Musi ona odpowiadać posiadanym potrzebom. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stan techniczny autobusów. Nie zawsze jest to łatwe do określenia, ale jeżeli pojazdy wyglądają na czyste, zadbane i możliwie nowoczesne, można założyć, że nie powinno być większych problemów z ich funkcjonowaniem. W razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z firmą oferująca wynajem autokarów lub poszukać opinii innych klientów

Przewozy autokarowe są także ofertą skierowaną dla firm pośredniczących na rynku pracy. Ich głównym zainteresowaniem jest wtedy dowóz pracowników do miejsca pracy, a następnie powrót do miejscowości zamieszkania. Zazwyczaj takie przewozy są bezpłatne dla samych pracowników i mają na celu zachęcić osoby pozostające bez pracy do jej podjęcia poza miejscem swojego zamieszkania. Autobusy floty do przewozów pracowniczych przede wszystkim muszą być niezawodne i dostosowane swoją pojemnością do ilości przewożonych pracowników. Oferta powinna także przewidywać możliwość podstawienia autobusu zastępczego w przypadku awarii.

Dużym zainteresowaniem cieszą się autobusy turystyczne. Są one wykorzystywane podczas wszelkiego rodzaju wycieczek, zarówno tych na bliższe, jak i dalsze dystanse (zagraniczne). Tego rodzaju podróżom najczęściej towarzyszy przewodnik pełniący funkcję pilota wycieczki. W taką podróż zazwyczaj udaje się dwóch lub więcej kierowców. Autobus powinien posiadać ważny przegląd techniczny. Nie bez znaczenia jest także duża przestrzeń na bagaż. Dużą popularnością cieszą się piętrowe autobusy. W tej formie wynajem autobusów pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacji oraz na wynajmie kierowcy i pilota wycieczki. Mając to na uwadze warto formować grupy wycieczkowe o liczebności odpowiadającej pojemności takiego autobusu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przewozy autokarowe były realizowane na mniejszych autobusach. Jest to dobry wybór przy mało licznych grupach. Ostatecznie jednak o opłacalności danego rozwiązania przesądzają indywidualne warunki, jakie ustaliło się z dana firmą świadczącą tego typu usługi.