sobota, 28 wrzesień 2019 18:04

Kurs rysunku ASP Wrocław - Awangarda

Kurs rysunku ASP Wrocław Kurs rysunku ASP Wrocław

Dla wielu osób rysunek i malarstwo jest pasją, ale także sposobem na życie. Jeżeli wiążemy z tym swoją przyszłość, oraz aspirujemy do Akademii Sztuk pięknych, albo innych uczelni artystycznych warto zapisać się na kurs rysunku ASP.

Będzie to czas poświęcony na szlifowanie umiejętności, ale także odpowiednie przygotowanie się do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe.

Profesjonalny kurs rysunku i malarstwa we Wrocławiu

Jeżeli poszukujesz idealnego kursu mającego na celu przygotowanie do egzaminów na różne kierunki studiów na Akademii Sztuk Pięknych bądź innych Uczelni artystycznych takich jak Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu bądź Szkoła Filmowa w Łodzi to jesteś we właściwym miejscu. Dzięki zajęciom oferowanym w ramach tego kursu poznasz całą gamę różnorodnych technik z rysunku i malarstwa, a dodatkowo będziesz pod opieką czujnych prowadzących, którzy dołożą wszelkich starań, aby ten kurs przyniósł jak najwięcej wiedzy oraz doświadczenia niezbędnego do dostania się do wymarzonej szkoły.

Zdajemy sobie sprawę, iż dostanie się na wymarzony kierunek studiów wybranej szkoły artystycznej to ogromne wyzwanie, wobec czego chcemy wyjść na przeciw Twoim oczekiwaniom. Dzięki regularnym ćwiczeniom, oraz pracy na naszym kursie Twoje szanse na dostanie się do wybranej szkoły stanowczo zwiększą się. W naszej szkole przygotowujemy naszych podopiecznych do aplikacji na takie kierunki studiów, jak:

 • Grafika Sztuka Mediów;
 • Scenografia;
 • Architektura Wnętrz;
 • Wzornictwo;
 • Sztuka i Wzornictwo Ceramiki;
 • Sztuka i Wzornictwo Szkła;
 • Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki;
 • Malarstwo;
 • Mediacja Sztuki;
 • Animacja.

Istnieje możliwość zapisania się do wybranej przez siebie grupy, aczkolwiek grafik jest bardzo elastyczny, dzięki czemu, jeśli z jakichś przyczyn nie możesz uczestniczyć w zajęciach, możesz odrobić je w tym samym bądź kolejnym tygodniu. Z doświadczenia jednak wiemy, iż im wcześniej podejmie się decyzje o zapisie oraz regularne uczestnictwo w zajęciach i samodzielna praca, tym więcej jest się w stanie dowiedzieć oraz tym lepiej można przygotować się do egzaminów.

Unikatowy program nauczania

Wiadomo, iż punktem wyjścia we wszelkiego rodzaju działalności artystycznej jest umiejętność postrzegania oraz opisywania, zobrazowania bądź przedstawienia rzeczywistości we własny sposób. Toteż w naszej szkole głównymi tematami są martwa natura oraz studium postaci. Docelowo dążymy do sytuacji, w której nasz kursant opanuje techniki z rysunku oraz malarstwa, które będą niezbędne by umożliwić przelewanie swojej wizji rzeczywistości na kartkę papieru, jednocześnie będąc wyrażeniem emocji i wrażliwości artysty. Dzięki naszej wiedzy pokażemy w jaki sposób uzyskiwać pozytywne efekty u odbiorcy przy zastosowaniu różnych unikatowych środków stanowiących jednocześnie bazę dla osobistych doznań i eksperymentów.

W naszym programie nauczania zostaną poruszone m.in. takie kwestie jak:

 • teoria barw;
 • elementy przestrzeni;
 • perspektywa jednozabiegowa oraz wielozabiegowa;
 • kolory odbite;
 • rysunek z wyobraźni;
 • cień własny lub cień rzucony; 
 • światłocień oraz kolorystyka.

Dodatkowo, celem zaangażowania jak największej ilości osób, w cenie naszego kursu zawarte są również materiały pomocnicze, które pomogą usprawnić wykonanie Twojej pracy w domu a jednocześnie stanowią podsumowanie wiedzy, jaką posiądziesz podczas naszych zajęć. Co więcej w naszej szkole przygotowany jest specjalna biblioteka, gdzie obserwując inne prace będzie można się zainspirować do tworzenia własnych dzieł, a także kącik z możliwością przygotowania sobie herbaty bądź kawy.

System motywacyjny dla naszych podopiecznych

Głównym celem naszego kursu jest opanowanie przez ucznia wszelkiej maści technik oraz zagadnień, a także skonfrontowanie owych umiejętności z określonymi tematami rysunkowymi bądź też malarskimi. Wobec tego w programie nauczania oprócz prac wykonywanych podczas zajęć są również prace wykonywane w domu, które oprócz weryfikacji umiejętności i wiedzy zdobytej na zajęciach, pozwalają również na określenie poziomu wiedzy danej osoby i stopnia przygotowania jej do egzaminów w szkołach artystycznych.

W związku z tym stworzona została prosta zasada - co miesiąc każdy kursant wybiera 4 wykonane przez siebie prace, które uznaje jednocześnie za skończone i podlegające ocenie. Taki zabieg pozwala na psychiczne przygotowanie kandydata do przedstawienia tzw. "teczki" - czyli kompletu prac jaki jest przedstawiany przez kandydata komisji rekrutacyjnej na Uczelnie artystyczne.

Wspomniany dodatkowy system motywacyjny dzieli się na 2 etapy:

 1. Oddanie do oceny 4 zakończonych prac kandydata - pierwszy tydzień następnego miesiąca;
 2. Przegląd prac przez swego rodzaju komisje weryfikacyjną, która jednocześnie przyznaje punkty dla każdej pracy oraz dodaje swoje cenne uwagi oraz konstruktywną i pozytywną krytykę dla wybranego kandydata - drugi tydzień każdego kolejnego miesiąca.

Następnie każdemu kandydatowi za poszczególne prace przyznawane są punkty (za każdą pracę można maksymalnie uzyskać 50 punktów), i umieszczane w teczce ze wszystkimi pracami kandydata z możliwością wglądu do każdej pracy. Jeżeli ktoś nie jest w stanie przynieść swoich prac na czas to nie będzie to stanowiło żadnego problemu, jednak osoba ta będzie zobligowana do doniesienia swoich prac w jak najszybszym możliwym terminie, które będą podlegać takiej samej ocenie jak prace pozostałych uczestników kursu. Motywacyjna zabawa w gromadzenie jak największej ilości punktów jest sprawdzonym systemem motywacyjnym dla naszych uczniów, ale bez obaw - nowe osoby nie są od razu rzucane na głęboką wodę, i nie biorą udziału w konkursie, a jedynie osoby, które samodzielnie potrafią wykonać pracę. 

Kurs ASP Wrocław w szkole "Awangarda" 

 

Bazując na wszelkich informacjach umieszczonych powyżej, oraz naszej pozytywnej reputacji w szkołach przygotowujących kandydatów na wybrane kierunki na Uczelnie artystyczne chcielibyśmy zaprosić właśnie Ciebie do współpracy z nami. Ofertę kursu ASP można znaleźć tutaj: https://awangardaszkola.pl/kursy-asp/. Dzięki ogromnemu doświadczeniu, oraz wiary w to co robimy, jesteśmy w stanie zagwarantować, że w przeciągu niedługiego okresu czasu z naszą pomocą nauczysz się bądź podszkolisz techniki malowania oraz rysunku. Dodatkowo, nasz system motywacyjny będzie dobrym sprawdzianem przed prawdziwym egzaminem na Uczelnie artystyczne w całej Polsce. Szeroka gama oferowanej przez nasz pomocy z pewnością ułatwi Tobie podjęcie decyzji o dołączeniu do naszej szkoły. W razie wszelkich pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. Czekamy właśnie na Ciebie!