Mittwoch, 09 August 2017 14:46

Jak wykorzystać garaż blaszany?

Jako że garaż blaszany zyskuje na popularności nie tylko wśród inwestorów, ale również klientów indywidualnych, zwiększyło się zainteresowanie jego wykorzystaniem. Co w „blaszaku” można zrobić? Jak go wykorzystać?

Garaż dla samochodu

Najbardziej znanym sposobem jest oczywiście możliwość przechowania swojego auta – uchronienia go od złych warunków atmosferycznych, przy okazji zaoszczędzając swój czas. Gdy masz wybierać pomiędzy garażowaniem „pod chmurką” a garażowaniem w „blaszaku”, decyzja powinna być oczywista. Na posesji nie trudno o wygospodarowanie niewielkiej przestrzeni, która pomieści blaszane lokum. Tym bardziej warto go zakupić, bo jest to tanie rozwiązanie, które znane jest ze swojej wytrzymałości i lekkości konstrukcji. Ciekawą ofertę na wykonanie garażu blaszanego, przygotowała firma CGT, która oprócz stworzenia lokum, chętnie postawi go na działce.

Miejsce gospodarcze

Garaż blaszany okaże się również ciekawym rozwiązaniem, dobrym przy przechowywaniu wszelkich narzędzi ogrodowych, kosiarki, maszyn. To on w deszczowy dzień pozwoli Ci na przesadzenie kwiatów czy wyczyszczenie ogrodowych przyborów. Dzięki niemu utrzymasz również porządek. Interesującym pomysłem okaże się podpisanie poszczególnych elementów, dzięki którym szybciej i łatwiej wszystko namierzysz.

Współczesne biuro

Garaż blaszany możesz postawić w zacienionym miejscu lub wykorzystać pergole, po których chętnie będzie wspinać się bluszcz. Wszyscy miłośnicy natury i freelancerzy, którzy pracują z domu, ochoczo przystaną na propozycję przeniesienia się do garażu, który przy odpowiedniej aranżacji stanie się atrakcyjnym miejscem pracy. O takim biurze marzy każdym – uwierz na słowo! Dodatkowym atrybutem garażu będą okna, które powiększą przestrzeń, czyniąc ją bardziej przestronną i prostą.

Magazynek

Jeśli nie masz miejsca, w którym mógłbyś przechowywać przetwory, worki z ziemniakami, zioła oraz inne warzywa i owoce – kup „blaszaka”. To odzwierciedlenie małego domku, który stwarza dodatkową przestrzeń, przechowalnię dla rzeczy potrzebnych. Co więcej, ulokowane tam warzywa i owoce zyskają dłuższą przydatność – wystarczy, aby ściany wyposażyć w odpowiednie płyty izolacyjne, które nie przepuszczą do środka gorąca.

Jak można zauważyć, „blaszak” nie jedno imię i wykorzystanie ma. Wystarczy pomysł, kreacja i odpowiednia realizacja, a staniesz się właścicielem niecodziennego biura, budynku gospodarczego, garażu dla samochodu czy magazynku.