Freitag, 23 Februar 2018 12:27

Obawiasz się kradzieży auta? Monitoring samochodu zmniejszy ryzyko jego utraty

W Polsce do kradzieży samochodu dochodzi średnio co 39 minut. W 2016 roku zgłoszono ponad 13,5 tys. przypadków utraty pojazdu. Złodzieje stosują coraz bardziej wyrafinowane metody – auta giną nie tylko z niemonitorowanych parkingów, ale także z przydomowych garaży. Nawet jeśli masz ubezpieczenie AC, zastanów się nad tym, czy dodatkowo nie zabezpieczyć auta przed kradzieżą. Pomoże Ci w tym profesjonalny monitoring samochodu.

 

Czy monitoring samochodu oferowany przez firmy z branży security to rozwiązanie dla każdego właściciela pojazdu? I tak, i nie. Urządzenie monitorujące można zamontować w każdym pojeździe bez wyjątków. Niemniej jednak inwestycja jest opłacalna przede wszystkim w autach ze średniej i wysokiej półki cenowej – to te bowiem są najbardziej zagrożone kradzieżą. A jak działa ten system?

Monitoring samochodu – więcej niż namierzenie pozycji

Najpopularniejsze systemy monitorowania pojazdów to te oparte o technologię GPS. To rozsądne rozwiązanie, które pozwala namierzyć pozycję pojazdu za pośrednictwem sygnału satelitarnego oraz śledzić przebieg jego trasy w czasie rzeczywistym. To jednak nie koniec możliwości. Najnowocześniejsze systemy monitorujące oferują również:

  • pełną integrację ze standardowym alarmem samochodowym oraz jego czujnikiem grawitacyjnym,
  • zabezpieczenie przed odholowaniem pojazdu i próbą jego przemieszczenia bez uruchomienia stacyjki w prawidłowy sposób,
  • możliwość zdalnego zablokowania pojazdu.

Zamontowany w pojeździe system GPS jest stale połączony z Systemem Monitorowania Alarmów. Gdy pojawi się zagrożenie jego kradzieżą lub informacja o innym podejrzanym zdarzeniu – agencja ochrony, z którą współpracuje właściciel, natychmiast przystępuje do działania. Klienci mogą oczekiwać, że pracownik centrum monitoringu:

  • natychmiast skontaktuje się z nimi i zweryfikuje sytuację pojazdu – co jest przydatne np. wówczas, gdy alarm zostanie wywołany po umieszczeniu auta na lawecie,
  • w razie potwierdzenia alarmu wyśle na miejsce zdarzenia grupę interwencyjną, a także powiadomi o próbie kradzieży policję – podając aktualną pozycję pojazdu.

Natychmiastowo podjęte działania pozwolą szybko namierzyć skradzione auto i zminimalizować ryzyko, że zostanie utracone.

A co, gdy sygnał GPS zawiedzie?

Metody kradzieży samochodów stają się coraz bardziej wyrafinowane. Złodzieje mają świadomość, że kierowcy coraz chętniej inwestują w systemy monitorowania, dlatego np. umieszczają auta w garażach podziemnych czy metalowych kontenerach, które mogą stłumić sygnał GPS. Mogą także próbować odciąć zasilanie systemu monitoringu. Na to jednak również jest sposób. To działający niezależnie od sygnału GPS system radiowej lokalizacji obiektu mobilnego. Sygnał radiowy zostanie skutecznie wyemitowany przez pojazd wyposażony w odpowiedni nadajnik, bez względu na to, gdzie auto zostało zlokalizowane i czy zostało w nim odcięte zasilanie. W efekcie – jak wynika z doświadczenia firmy Konsalnet, która oferuje takie rozwiązanie – pojazd może zostać skutecznie zlokalizowany nawet w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.

Profesjonalny monitoring samochodu to rozwiązanie, które znacznie zwiększy bezpieczeństwo Twojego auta. Co więcej, jego obecność w pojeździe może być szansą na obniżenie składki AC. Skontaktuj się ze specjalistami i uzyskaj więcej informacji na  monitoringu GPS.